Kalendář akcí  

leden 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   
Logo Jihoeskho kraje

Logo 100 let koly

Logo EU penze kolm

Od pondělí 12.4.2021 bude podle usnesení vlády obnoven provoz školy. Bude ukončeno distanční vzdělávání a obnoveno vzdělávání v mateřské škole, základní škole, základní škole speciální i praktické škole dvouleté. Je zajištěno stravování dětí a žáků. Provoz školní družiny a školního klubu bude možný v případě dodržených přísných podmínek, může dojít k jeho omezení. Provoz MŠ, ZŠ a ŠK při zdravotnickém zařízení je bez omezení. S částečným omezením pracuje i SPC.

Další informace budeme postupně zveřejňovat na těchto webových stránkách. Do konce týdne budeme kontaktovat zákonné zástupce dětí a žáků telefonicky. Dotazy a informace o tom, jestli dítě nebo žák nastoupí do školy, můžete posílat nejlépe na e-mailovou adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo telefonicky od 8:00 do 12:00 na telefon 602 635 722.

  1. Testování

Vstup do školy bude umožněn pouze dětem a žákům, kteří budou mít negativní test na onemocnění COVID-19. Testy budou prováděny ve škole samotnými žáky, případně s asistencí zákonných zástupců. Organizace testování bude náročná a zkomplikuje zahájení vyučování. Děti a žáci budou testování po příchodu do školy. U dětí v MŠ a žáků ZŠ speciální a 1. stupně ZŠ bude možná pomoc rodičů. Podrobné informace o způsobu testování získají žáci a rodiče při příchodu do školy. Škola se pro děti a žáky otvírá v 7:40 hodin.

Testování bude prováděno dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno.

Informace o testování najdete na stránkách MŠMT https://testovani.edu.cz/pro-rodice . Naše škola má k dispozici testy LEPU RAPID.

  1. Roušky

Povinnost nosit respirátory mají zaměstnanci školy a ostatní návštěvníci, včetně zákonných zástupců.

Žáci starší 15 let musí nosit respirátory, žáci do 15 let mohou nosit zdravotnické obličejové masky (roušky).  Povinnost nošení roušek a respirátoru platí i cestou do školní jídelny a v jídelně.

Povinnost nošení roušek neplatí pro děti v mateřské škole a pro osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu.

  1. Omezení ŠD a ŠK

Z důvodu testování nebude v pondělí 12.4.2021 v provozu ranní školní družina ani školní klub. Vstup do školy bude umožněn až v 7:40 hodin. Další provoz bude možný podle množství přítomných žáků ve ŠD a ŠK. Přesnější informace získáte po zahájení provozu školy.

  1. Stravování

Provoz školní jídelny bude stejný jako před uzavřením školy. Pro děti v MŠ je strava dovážená, ostatní žáci odebírají stravu společně od 11:00 hodin ve školní jídelně.

Všem dětem a žákům přihlásila paní vedoucí školní jídelny odběr stravy od 12.4.2021. Dětem, které do školy nenastoupí, musí rodiče obědy odhlásit.

Školní stravování pro děti a žáky je dotované: část platíte vy a část je placena z rozpočtu školy. Od začátku měsíce dubna bude na vás v případě nevyzvednutého (propadlého) oběda školní jídelnou nárokována částka, která je dotována z rozpočtu školy. To znamená, že vám bude stržena hodnota celého nevyzvednutého oběda. Může se tedy stát, že z výše uvedených důvodů vám nevystačí záloha za obědy pro vaše dítě na celý měsíc.

Doporučujeme vám proto důsledně odhlašovat obědy, o kterých víte, že si je vaše dítě nevyzvedne.

   
© Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Štítného 3, České Budějovice