Kalendář akcí  

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   
Logo Jihočeského kraje

Logo 100 let školy

Logo EU peníze školám

Logo Doucování žáku škol

Systémová podpora kariérového poradenství a tranzitních programů žáků se SVP pro ČR

Logo Digitalizujeme školu

Podpora rovných příležitostí
Ve středu 15. května se po krátké odmlce způsobené pandemií opět uskutečnila pěvecká soutěž Konvalinka, která je určena pro děti ze škol se speciálními vzdělávacími potřebami. Tento již 19. ročník soutěže přinesl do srdcí dětí a pedagogů mnoho radosti a nadšení.
 
Konvalinka se stala tradiční událostí, kde žáci mohou ukázat své pěvecké schopnosti a strávit den plný hudby, přátelství a vzájemné podpory. Soutěžící byli oceňováni ve třech pásmech: zlatém, stříbrném a bronzovém, což umožnilo ocenit jejich úsilí a dovednosti podle individuálního výkonu.
 
V letošním ročníku k nám zavítali žáci z Českých Budějovic, Kaplice, Slavonic, Tábora, Třeboně a Vimperka. Krásnou kulturní vložkou nás potěšili žáci ze ZŠ Nové v Českých Budějovicích (Romane Čercheňa), kteří nám zatancovali a zazpívali.
 
Atmosféra celé akce byla naplněna radostí a nadšením. Děti se navzájem podporovaly a povzbuzovaly, což přispělo k vynikajícím výkonům. Bez ohledu na výsledky, všichni účastníci si soutěž užili a odnesli si nezapomenutelné zážitky.
 
Konvalinka tak opět prokázala svůj význam jako platforma pro podporu sebedůvěry dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Pěvecká soutěž je důkazem toho, že i v náročných časech může hudba a společná vášeň přinášet radost a sjednocovat lidi. Děti, které se letos zúčastnily, si jistě budou tento den dlouho pamatovat a těšit se na další ročníky soutěže.
 
img 3565
   
© Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Štítného 3, České Budějovice