OBĚDY PRO JIHOČESKÉ DĚTI II - prodloužení
Vážení rodiče,
i ve školním roce 2026/2027 bude možné podávat žádosti o dotaci „Obědy pro jihočeské děti II - prodloužení“. Oproti předchozímu období nedošlo ke změně podmínek pro čerpání příspěvku na stravování. Žádost ve 3. a 4. kole podávají POUZE rodiče, kteří doposud žádost nepodali, nebo jim byla v 1. nebo 2. kole zamítnuta z důvodu nepobírání příslušné dávky, která jim byla v mezidobí přiznána nebo v případě změny školy, kterou žák navštěvuje. Žádosti o dotaci ve 3. kole je možné podávat od 17. 8. 2026 od 8 hodin do 30. 9. 2026 do 14 hodin prostřednictvím webového portálu Obědy pro jihočeské děti | www.kraj-jihocesky. cz. Žádosti o dotaci ve 4. kole (bude otevřeno pouze v případě disponibilních finančních prostředků) je možné podávat od 4. 1. 2027 od 8 hodin do 18. 1. 2027 do 14 hodin prostřednictvím webového portálu Obědy pro jihočeské děti | www.kraj-jihocesky.cz.
Rodiče, kteří podali žádost v 1. nebo 2. kole a žádost jim byla schválena, novou žádost ve 3. a 4. kole NEPODÁVAJÍ! Pokud nedošlo ke změně oproti školnímu roku 2025/2026, jsou žádosti rodičů schválené úřadem práce v 1. nebo 2. kole automaticky platné i pro školní rok 2026/2027.
Školní jídelna při Církevní základní škole, Rudolfovská 23, České Budějovice tel. 380 420 237 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ukončení školního roku 2025/2026
Z rozhodnutí ministra školství Ing. Roberta Plagy, Ph.D. bude období školního vyučování ve školním roce 2025/2026 ukončeno v pátek 26.6.2026.
Vyučování bude ukončeno v 8:45 hodin. Provoz ŠD a ŠK: 8:45 - 12:00 hodin. Provoz MŠ beze změny. Letní prázdniny od 29.6. - 31.8. 2026.
Deváťáci a sedmáci vyrazili za dobrodružstvím do Prahy!
Jedeme do Prahy! Konečně nastal den, na který jsme se všichni těšili. Sotva se vlak rozjel, zmizely první svačinky, rozehrály se karetní hry a cesta utekla jako voda.
Naší první zastávkou bylo Národní muzeum, kde jsme objevovali tajemství dávné minulosti v expozici Okna do pravěku a žasli nad rozmanitostí života v expozici Zázraky evoluce. Odměnou za výstup až do kopule byl nádherný výhled na celou Prahu.
Pak přišla část výletu, na kterou se mnozí těšili nejvíc – Muzeum fantastických iluzí. Nechali jsme se zmást optickými klamy, pořádně se nasmáli a odvezli si spoustu originálních a legračních fotografií.
Po dávce zábavy přišel čas doplnit energii. V obchodním centru Palladium si každý vybral oběd podle své chuti a načerpal síly na odpolední program.
Slunečné počasí nás doprovázelo při procházce historickým centrem. Prošli jsme Staroměstským náměstím, přešli Karlův most přes Vltavu a příjemné osvěžení jsme našli u jezírka ve Valdštejnských zahradách.
Na závěr jsme se svezli pražským metrem na hlavní nádraží a vyhlíželi vlak domů. Přestože měl téměř hodinové zpoždění, dobrou náladu nám to nezkazilo. Domů jsme se vraceli unavení, ale plní nových zážitků, společných vzpomínek a fotografií, které nám budou tento skvělý den ještě dlouho připomínat. 😊📸
Pozvánka na výstavu
Srdečně vás zveme na tradiční výstavu rukodělných a výtvarných práci, která se koná ve středu 17. června od 13:00 - 15:00 hodin v zahradě školy. Těšíme se na setkání.

Přespolní běh o pohár ředitele školy
V pátek 12. června se v krásném prostředí českobudějovické Stromovky u rybníka Bagr uskutečnil tradiční Přespolní běh o pohár ředitele školy. Do sportovního klání se zapojili žáci a žákyně, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích rozdělených podle věku a pohlaví.
Počasí závodníkům přálo a na všech účastnících bylo vidět, že se na závod pečlivě připravovali. Každý z nich podal maximální výkon a na trati nechal všechny své síly.
V kategorii mladších žákyň se na stupních vítězů umístily Sára Vorlová, Kristýna Myslíková a Nikola Švehlová. Mezi mladšími žáky si medaile vybojovali Maxim Miker a Marek Kariško ze ZŠ Riegrova a Roman Wermke z naší školy.
V kategorii starších žákyň obsadily medailové pozice Anna Pavlová, Lea Hosnedlová ze ZŠ Riegrova a Šarlota Horváthová. Mezi staršími žáky se na vítězná místa probojovali David Černý, Jan Kalčík a David Mandík.
Všem závodníkům děkujeme za sportovní nasazení, bojovnost a fair play. Vítězům srdečně gratulujeme k dosaženým výsledkům a těšíme se na další ročník této oblíbené sportovní akce.
Dětský vodní den ZŠ speciální
Dne 2. června proběhl na školní zahradě Dětský vodní den. Pro děti byla připravena stanoviště zaměřená na pohybové, poznávací i tvořivé aktivity s vodní tematikou. Děti si vyzkoušely střelbu na terč, třídění živočichů na vodní a suchozemské, chytání rybiček a kreslení do osvětleného písku a také přechod přes „nebezpečnou řeku plnou krokodýlů“. Dětský vodní den se vydařil a děti si užily zábavné dopoledne se svými spolužáky.
Za pohádkou na Šumavu aneb Jak jsme zachraňovali kouzelný les
Kam letos vyrazily děti z 2. stupně a Praktické školy na školní výlet? Tentokrát naše kroky vedly do Pohádkové rezervace v Hořicích na Šumavě, které vévodí pan Ptáček a místní pohádkové bytosti.
Hned na začátku jsme se ocitli uprostřed pohádky s názvem Divotvorný žejdlík. Nebyla to ale jen obyčejná pohádka, kterou bychom sledovali z pohodlí židle. Čekalo nás dobrodružství v přírodě na hořickém kopečku, odkud byly nádherné výhledy do okolní krajiny. Společně s pohádkovými postavami jsme putovali lesem a pomáhali mu získat zpět jeho ztracenou kouzelnou moc.
Na cestě jsme potkali princeznu, vílu, skřítka, vlka s vlčicí, pohádkového dědečka, ale i netradiční postavu fotografa Josefa Seidela. A protože pohádkový svět umí překvapit, nejednou jsme se stali součástí děje i my sami. Některé úkoly čekaly nejen na děti, ale také na paní učitelky. Pohádka byla plná vtipných okamžiků, nebyla snad chvíle, kdy bychom se nesmáli.
Po záchraně kouzelného lesa nám pořádně vyhládlo. Naštěstí na nás čekalo občerstvení a zasloužená zmrzlina v místní restauraci. Někteří ještě stihli otestovat nafukovací hrad.
Pak už nás čekala cesta domů vláčkem. Domů jsme se vrátili příjemně unavení, ale hlavně plni veselých zážitků a krásných vzpomínek na den, kdy jsme pomohli zachránit kouzelný les.












